Videos
Photos
Nike Pre-Nationals
Jim Danner Championship
Boys
1 Tim Freriks 15:18.55 Mingus Union 1
2 Cody Helbling 15:26.15 Lake City
3 Julian-Blake Cowan 15:30.55 Auburn Riverside 2
4 Simon Sorenson 15:43.80 Skyline 3
5 Elliott Jantzer 15:45.85 Phoenix 4
6 Sammy Kirtner 15:46.40 South Eugene 5
7 Trevor Thompson 15:48.00 Lindbergh 6
8 Kelton Sears 15:50.40 Tahoma 7
9 Christian Burger 15:51.95 Jesuit 8
10 Matt Miland 15:53.55 Lindbergh 9
11 Andy Kiyokawa 15:57.10 Jesuit 10
12 Ryland Karlovich 15:58.75 Ashland 11
13 Wilson Cutbirth 16:03.20 Mingus Union 12
14 Michael Miller 16:03.70 Mt Rainier
15 Winston Neville 16:04.60 Jesuit 13
16 Patrick Maag 16:05.50 Jesuit 14
17 Scott Carlyle 16:06.55 Sehome 15
18 Willie Milam 16:09.25 Jesuit 16
19 Tyler Benster 16:09.30 Mercer Island 17
20 Kenny Krotzer 16:12.95 Auburn Riverside 18
21 Ben Demaree 16:14.55 Jesuit 19
22 Daniel Jaimes 16:15.95 Mingus Union 20
23 Joe Patti 16:16.60 Lindbergh 21
24 Alex Orlando 16:18.00 Monsignor Farrell 22
25 Curran Carlile 16:18.60 Central Catholic 23
26 Phil Lussier 16:19.70 Tahoma 24
27 Peter Slauson 16:20.30 Central Catholic 25
28 Adrian Unkeles 16:21.10 Lincoln 26
29 Quinn Chasan 16:23.70 Mercer Island 27
30 Dalton Petursson 16:24.50 Jesuit 28
31 Kyle Branch 16:25.70 Skyline 29
32 Aaron Elefson 16:29.65 Mercer Island 30
33 Casey Campbell 16:31.35 Tahoma 31
34 Ryan Chilcott 16:34.30 Lutheran/Orange 32
35 Wilder Schaaf 16:35.60 Ashland 33
36 Evan Sadler 16:38.75 Mercer Island 34
37 Tyler Van Dooren 16:39.10 Sehome 35
38 Nate Reitz 16:39.90 Lindbergh 36
39 Mark Bernardo 16:41.85 Monsignor Farrell 37
40 Kyle De Leon 16:43.00 Lutheran/Orange 38
41 Travis Lund 16:44.55 Skyline 39
42 Nathan Schweiger 16:46.00 Richland 40
43 Alex Stratz 16:46.15 Mingus Union 41
44 Rich Henry 16:47.20 Monsignor Farrell 42
45 Brendan Vurckio 16:47.50 Monsignor Farrell 43
46 Samot Turina 16:47.60 Central Catholic 44
47 Mark Frerker 16:48.60 Skyline 45
48 Eamonn Kerr-Daly 16:48.85 South Eugene 46
49 Clinton Overman 16:49.40 Sehome 47
50 Nate Wilson 16:49.90 Sehome 48
51 Wasil Ahmed 16:52.45 Central Catholic 49
52 Rob Mastrangelo 16:53.55 Monsignor Farrell 50
53 Jimmy Creek 16:54.00 Tahoma 51
54 James Cornell 16:54.70 Lindbergh 52
55 Caleb Parker 16:55.50 Richland 53
56 Jeff Miles 16:56.25 Auburn Riverside 54
57 Connor Naasz 16:57.05 Capistrano Valley 55
58 Calvin Collander 16:57.65 Sehome 56
59 James Dixon 16:57.75 Lutheran/Orange 57
60 Benn Fussner 16:58.25 Richland 58
61 Zach Hibbs 16:59.65 Phoenix 59
62 Sean Keyes 17:01.25 Sehome 60
63 Hunter Rauch 17:02.25 Mingus Union 61
64 Jacob Hurley 17:02.90 Capistrano Valley 62
65 Chris Marx 17:03.90 Tahoma 63
66 Ron Ng 17:04.80 Capistrano Valley 64
67 Cole Watson 17:05.70 Rogue River
68 Anders Howman 17:11.20 Capistrano Valley 65
69 Chris Beck 17:14.20 Capistrano Valley 66
70 Cayle Turpen 17:14.55 Richland 67
71 Anthony Liota 17:16.25 Monsignor Farrell 68
72 Cord Walsh 17:18.40 Ashland 69
73 Devin Hanrahan 17:19.45 Capistrano Valley 70
74 Ben Ressler 17:20.30 Skyline 71
75 Dan Engle 17:20.65 Phoenix 72
76 David Whitney 17:21.50 Richland 73
77 Scott McCann 17:22.50 South Eugene 74
78 Sam Reinhart 17:23.35 Lutheran/Orange 75
79 Eric Bauer 17:24.55 Mercer Island 76
80 Paul Schwarzer 17:25.15 Ashland 77
81 Jason Hight 17:25.90 Lutheran/Orange 78
82 Mike Pecorino 17:26.55 Monsignor Farrell 79
83 Leo Phillips 17:27.50 Mercer Island 80
84 Stephen Bader 17:27.80 Sehome 81
85 Juan Wells 17:28.10 Mingus Union 82
86 Nick Lawrence 17:29.50 Auburn Riverside 83
87 Graham Thirkill 17:29.90 Phoenix 84
88 Braden Nelson 17:31.20 Richland 85
89 Stuart Kretzschmar 17:32.90 Richland 86
90 Nate Gesell 17:33.45 Auburn Riverside 87
91 Andy Bennision 17:33.85 Central Catholic 88
92 James Kashima 17:35.50 Mercer Island 89
93 Jeff Lestz 17:37.40 Skyline 90
94 Hunter Cowan 17:39.35 Auburn Riverside 91
95 Noah Kass 17:41.30 Ashland 92
96 Brian Leeson 17:41.65 South Eugene 93
97 RJ Larrieu 17:43.60 Lutheran/Orange 94
98 Nate Tandecki 17:45.10 Lindbergh 95
99 Isaac Schaaf 17:46.00 Ashland 96
100 Tanner DeVoe 17:46.30 Lincoln 97
101 Thanh Nguyen 17:48.50 Lindbergh 98
102 Sam Ringelberg 17:52.30 Lincoln 99
103 Jordan Johansen 17:54.60 Tahoma 100
104 Alex Bowland 17:57.25 Ashland 101
105 Conor Campbell 18:01.45 Central Catholic 102
106 Isaac Dalke 18:05.50 Lincoln 103
107 Eric Douglas 18:06.60 Lincoln 104
108 Simon Leach 18:07.05 South Eugene 105
109 Paul Ludford 18:16.20 Lutheran/Orange 106
110 Terry Kriss 18:20.35 Auburn Riverside 107
111 Cameron Nolan 18:21.00 Lincoln 108
112 Bjorn Kjellstrand 18:27.10 Lincoln 109
113 Wiley Duerson 18:28.45 Tahoma 110
114 Travis Jantzer 18:32.40 Phoenix 111
115 Mitch Oconnell 18:45.20 Skyline 112
116 Ben Ward 18:55.70 Phoenix 113
117 Max Hamilton 19:15.85 Phoenix 114
Team Results
Jesuit 61
Lindbergh 124
Mingus Union 135
Tahoma 176
Mercer Island 184
Skyline 187
Monsignor Farrell 194
Sehome 201
Central Catholic 229
Auburn Riverside 244
Lutheran/Orange 280
Ashland 282
Richland 291
Capistrano Valley 312
South Eugene 323
Phoenix 330
Lincoln 429
Girls
1 Annamarie Maag 18:17.30 Jesuit 1
2 Annie Moore 18:18.20 Sehome 2
3 Betsy Kolberg 18:22.05 Lincoln 3
4 Molly Mitchell 18:28.90 Lake City
5 Noelle VanRysselberghe 18:33.10 Jesuit 4
6 Megan Batty 18:38.50 Eastlake 5
7 Erica Hinchcliffe 18:39.55 Greeley West 6
8 Payton Schutte 18:40.55 Jesuit 7
9 Ashlee Smalley 18:41.40 Greeley West 8
10 Staci Foster 18:49.00 Lutheran/Orange 9
11 Sarah Swenson 18:50.85 Greeley West 10
12 Piper Delaney 18:53.50 South Medford 11
13 Mimi Krieger 19:11.50 Sehome 12
14 Hillary Zator 19:14.40 Capistrano Valley 13
15 Maggie Jones 19:15.30 Richland 14
16 Chelsea Ernst 19:16.00 Capistrano Valley 15
17 Claire Hagler 19:17.20 Jesuit 16
18 Hannah Mittelstaedt 19:18.55 Tahoma 17
19 Samantha Walkow 19:18.60 Semiahmoo
20 Shannon Mahoney 19:19.35 Jesuit 18
21 Lindsay Benster 19:20.30 Mercer Island 19
22 Bronte Golick 19:22.05 Capistrano Valley 20
23 Emily Hazen 19:22.70 Richland 21
24 Jenny Elder 19:22.70 Scappoose
25 Adrienne Demaree 19:23.30 Jesuit 22
26 Julianna Mock 19:23.40 Tahoma 23
27 Taylor Williams 19:23.55 Lutheran/Orange 24
28 Ava Kent 19:24.40 Lutheran/Orange 25
29 Sasha Teninty 19:27.10 South Eugene 26
30 Katie Mahoney 19:27.30 Richland 27
31 Phoebe Merritt 19:28.65 Mercer Island 28
32 Chloe Phillips 19:32.90 Flagstaff 29
33 Erin Blodnick 19:33.30 Eastlake 30
34 Caitlin Parker 19:35.75 Richland 31
35 Katelyn Steen 19:36.50 Eastlake 32
36 Erika Amaradio 19:40.80 Capistrano Valley 33
37 Lauren Clawson 19:41.85 Tahoma 34
38 Alanna Steele 19:43.20 Sehome 35
39 Lauren Morgan 19:48.20 South Medford 36
40 Tasha Lingenbrink 19:48.25 Eastlake 37
41 Molli Bahlenhorst 19:50.30 Tahoma 38
42 Evonna Ramirez 19:52.50 Capistrano Valley 39
43 Kimmi Allen 19:55.85 Flagstaff 40
44 Alisha Till 19:56.40 Richland 41
45 Erica Biehl 19:59.20 Capistrano Valley 42
46 Maddie Starnes 20:00.10 Eastlake 43
47 Paige Kouba 20:01.60 South Eugene 44
48 Sara Fester 20:01.70 Eastlake 45
49 Haily Hunter 20:03.35 Skyline 46
50 Sabra DeVoir 20:04.25 Jesuit 47
51 Annie McDonald 20:05.15 Richland 48
52 Kelsey Bradshaw 20:05.90 South Medford 49
53 Kalee Cipra 20:10.30 Auburn Riverside 50
54 Kiley Johnson 20:16.90 Richland 51
55 Molly O'Callahan 20:18.90 Mercer Island 52
56 Claire DeVoe 20:19.50 Lincoln 53
57 Rachel Atwood 20:20.15 Auburn Riverside 54
58 Hannah Stumpp 20:20.65 Tahoma 55
59 Kelsey Loomans 20:21.45 Auburn Riverside 56
60 Tereza Chykova 20:25.00 Flagstaff 57
61 Lauren Davis 20:31.00 Mercer Island 58
62 Katie Delahunt 20:31.95 Sehome 59
63 Nora Wilson 20:33.75 South Eugene 60
64 Paige Lorentzen 20:33.85 Capistrano Valley 61
65 Haley O'Connor 20:34.50 Eastlake 62
66 Riley Morgan 20:35.80 South Medford 63
67 Gabby Vigh 20:38.40 Sehome 64
68 Hannah McKenzie 20:41.25 Sehome 65
69 Kadra Bergman 20:45.45 Flagstaff 66
70 Haley Piper 20:50.05 Mercer Island 67
71 Sally Rudi 20:52.15 Lutheran/Orange 68
72 Kirstin Franklin 20:53.40 Greeley West 69
73 Whitney Janicki 20:55.95 Tahoma 70
74 Bea Bacher 20:56.85 Lincoln 71
75 Amelia Helmick 20:58.75 South Eugene 72
76 Sarah Ring 20:59.50 Flagstaff 73
77 Gabi Goyette 21:05.90 Mercer Island 74
78 Lauren Bruce 21:06.90 Sehome 75
79 Ariel Mierendorf 21:07.70 Flagstaff 76
80 Julie ann Howe 21:08.20 Skyline 77
81 Michelle Ireland 21:09.30 Skyline 78
82 Lauren Sadler 21:10.50 Mercer Island 79
83 Taryn Treadway 21:12.45 Flagstaff 80
84 Devon Armstrong 21:14.80 South Medford 81
85 Mairin Peck 21:16.20 Lincoln 82
86 Gretchen Kolberg 21:17.85 Lincoln 83
87 Bianca Ricca 21:23.55 Lutheran/Orange 84
88 Hilary Mills 21:30.50 Lutheran/Orange 85
89 Paige Pliler 21:33.20 Tahoma 86
90 Emily Morisawa 21:38.30 Auburn Riverside 87
91 Michaela Leach 21:39.35 Greeley West 88
92 Jasmin Volk 21:49.25 Lincoln 89
93 Lindsey Nicholson 22:08.40 Skyline 90
94 Megan McCabe 22:09.90 Auburn Riverside 91
95 Erica Chelgren 22:10.25 South Medford 92
96 Chelsea Guenette 22:14.20 Skyline 93
97 Meredith DeHaas 22:20.15 South Eugene 94
98 Lindy Keiser 22:28.90 South Medford 95
99 Annie Flocken 22:36.30 Lutheran/Orange 96
100 Leandra Olivas 23:01.00 Greeley West 97
101 Ashley Halloway 23:14.15 Auburn Riverside 98
102 Kindra Aschenbrenner 23:32.70 Lincoln 99
103 Heather Copenhaver 23:47.15 Skyline 100
104 Yina Moe-lange 23:59.85 Skyline 101
Team Results
Jesuit 46
Capistrano Valley 120
Richland 134
Eastlake 147
Tahoma 167
Sehome 172
Greeley West 181
Lutheran/Orange 210
Mercer Island 224
South Medford 240
Flagstaff 265
Lincoln 292
South Eugene 296
Auburn Riverside 338
Skyline 384
Division 1
Boys 1 Zach Sullivan 15:43.00 Archbishop Spalding 1 2 Nathan Williams 15:45.65 Centennial 2 3 Chip Jackson 15:48.15 Shorewood 3 4 Domenic D'Acquisto 15:58.35 Enterprise 4 5 Ryan Topita 16:06.55 Archbishop Spalding 5 6 Michael Dueker 16:07.85 Century 6 7 Alex Peterson 16:09.15 Klamath Union 8 Josh Reiter 16:14.25 Camas 7 9 Nic Santillan 16:15.65 Flagstaff 8 10 Jason Waldram 16:16.00 Aloha 9 11 Jordan Mirk 16:16.25 Emerald Ridge 10 12 Karin Erbling 16:19.40 Jesuit 13 Ian Walch 16:24.60 Tigard 11 14 Zach Kaylor 16:24.90 Enterprise 12 15 Chris Elliott 16:27.30 Lexington Christian 13 16 Neil Baunsgard 16:27.65 Newport-Bellevue 14 17 Chris Schroll 16:29.40 Emerald Ridge 15 18 Will Mullett 16:30.15 Lexington Christian 16 19 Ryan Shota 16:30.55 Marina 17 20 Michael Moses 16:31.00 Marina 18 21 Paul Kupcis 16:34.25 Eastlake 19 22 Nick Anderson 16:39.45 Klamath Union 23 Tanner Boyd 16:41.35 Camas 20 24 Raul Silva 16:44.10 Juanita 21 25 Nick Hartle 16:46.60 Centennial 22 26 Robert Oliver 16:46.85 Marina 23 27 Dustin Gibbs 16:49.60 Pleasant Valley 24 28 Beau Wales 16:52.20 Eastlake 25 29 Jason VanHamersveld 16:56.40 Marina 26 30 Andrew Coover 16:58.45 Newport-Bellevue 27 31 Mason Aspera 17:03.00 Klamath Union 32 Kevin Thomson 17:04.00 Emerald Ridge 28 33 Cory Boley 17:04.70 Mountain View 29 34 Christian Gravel 17:06.50 St George's 30 35 Marc Steiner 17:08.15 Pleasant Valley 31 36 Adam Clawson 17:11.05 Flagstaff 32 37 Stephen Ellis 17:11.20 Eastlake 33 38 Alex Brock 17:14.85 Shorewood 34 39 Dan Cushing 17:15.75 Sherwood 35 40 Mack Olsen 17:16.60 Century 36 41 Charles Warrington 17:16.80 Klamath Union 42 Neil Walton 17:17.65 Newport-Bellevue 37 43 Scott Albright 17:17.90 Centennial 38 44 Ryan Humphrey 17:18.55 Tigard 39 45 Michael Martel 17:19.80 Eastlake 40 46 Mark Medgin 17:20.45 Tigard 41 47 Dylan Hallums 17:21.00 Tigard 42 48 Zane Rogers 17:21.10 Tigard 43 49 Joe Gladow 17:21.45 Shorewood 44 50 Keenan Clinch 17:22.45 Eastlake 45 51 Luke Widows 17:23.90 Sherwood 46 52 Bryan Eastes 17:24.90 Mountain View 47 53 Azar Chatur 17:25.10 St George's 48 54 Colin Wilkins 17:25.55 Shorewood 49 55 Kevin Sepulveda 17:26.25 Aloha 50 56 Chad Wish 17:26.55 Mountain View 51 57 Vasili Brinkmann 17:27.90 Flagstaff 52 58 Nick Zanetti 17:28.85 Eastlake 53 59 Dominic Ferraris 17:29.65 Tigard 54 60 Garner Grenier 17:29.75 Flagstaff 55 61 Austin Lamkin 17:31.95 Enterprise 56 62 Alex Foote 17:32.95 Aloha 57 63 Karl Wenberg 17:33.10 Marina 58 64 Ryan Steele 17:34.10 Newport-Bellevue 59 65 Cole Glover 17:34.50 Eastlake 60 67 Daivik Orth 17:35.25 Beaverton 61 68 Michael Hutchins 17:35.30 Newport-Bellevue 62 69 Tanner Gray 17:35.45 Sherwood 63 70 Payton Laurie 17:35.75 Pleasant Valley 64 71 Alex Bell 17:36.75 Newport-Bellevue 65 72 Jordan Bigam 17:40.15 Sherwood 66 73 Shane Abeshaus 17:42.90 Flagstaff 67 74 Trevor Hope 17:43.35 Enterprise 68 75 Andrew Taylor 17:45.75 Tigard 69 76 Taylor Peck 17:46.00 Century 70 77 Kyle Vuksich 17:47.85 Emerald Ridge 71 78 Jonathan Tran 17:48.00 Beaverton 72 79 Rahmeen Kolyani 17:48.20 Marina 73 80 Nainoa Wilmes 17:49.10 Beaverton 74 81 Nathan Mather 17:49.15 Richland 75 82 Kyle Rasor 17:49.50 Juanita 76 83 Sammy Staples 17:49.85 Newport-Bellevue 77 84 Jason Schuerman 17:50.10 Centennial 78 85 Simon Maas 17:50.65 St George's 79 86 Devon Dane 17:50.95 Centennial 80 87 Damian Garcia 17:52.10 Archbishop Spalding 81 88 Scott Castenson 17:54.25 Mountain View 82 89 Fred Fagregren 17:56.60 Century 83 90 Derek Gowrylow 17:57.20 Emerald Ridge 84 91 Tyler Roland 17:58.10 Camas 85 92 Alex Hurst 17:58.20 Mountain View 86 93 Trey Shoemaker 17:58.85 Lexington Christian 87 94 Gabriel Green 17:59.00 Juanita 88 95 Tyler Bowers 18:00.85 Richland 89 96 Kyle Bauman 18:01.00 Mountain View 90 97 Dean Mertz 18:02.30 Archbishop Spalding 91 98 Darragh O'Connor 18:03.70 St George's 92 99 Andrew Hair 18:03.85 Beaverton 93 100 Jacob Koveleskie 18:06.60 Emerald Ridge 94 101 Daniel Reid 18:09.95 Sherwood 95 102 Michael Elliott 18:11.10 Lexington Christian 96 103 Anthony Kern 18:13.35 Camas 97 104 Caleb Ferrell 18:14.90 Juanita 98 105 Tracy Tenquer 18:15.75 Flagstaff 99 106 Ryan Keehnel 18:18.30 Emerald Ridge 100 107 Kane Thomas 18:19.00 Shorewood 101 108 Jordan Grimes 18:19.40 Aloha 102 109 Buddy Charley 18:20.60 Aloha 103 110 Jake Sodeman 18:21.65 Juanita 104 111 Brad Bettendorf 18:22.50 Beaverton 105 112 Micheal Koceja 18:23.00 Camas 106 113 Quinton Calmus 18:23.90 Richland 107 114 Matt Wildey 18:26.80 Richland 108 115 Jacob Hamada 18:27.65 Pleasant Valley 109 116 Chris Dub?© 18:28.20 Juanita 110 117 Foster Rankin 18:28.85 Archbishop Spalding 111 118 Nate Shoemaker 18:30.05 Richland 112 119 Paul Kirse 18:30.95 Beaverton 113 120 Zach Nelson 18:32.05 Flagstaff 114 121 Chris Meeker 18:32.50 Oregon City 115 122 Josh Maier 18:32.75 Richland 116 123 Trevor Jones 18:34.10 Richland 117 124 Joseph Kato 18:34.45 Aloha 118 125 Erik Parker 18:34.60 Sherwood 119 126 Tyler Radler 18:35.20 Pleasant Valley 120 127 Nate Normo 18:35.55 Sherwood 121 128 David Ling 18:38.45 St George's 122 129 James Bauman 18:40.75 Juanita 123 130 Isaiah Boles 18:45.40 Enterprise 124 132 Zach Brasier 18:49.35 Centennial 125 133 Dillon Hamitlon 18:49.50 St George's 126 134 Alton Campbell 18:49.85 Aloha 127 135 D.J. Lay 18:50.80 Pleasant Valley 128 136 Alex Morales 18:57.30 Pleasant Valley 129 138 Chris McCamy 19:00.50 Lexington Christian 130 139 Daniel Trout 19:03.85 Enterprise 131 140 Matt Jordan 19:07.10 Lexington Christian 132 141 Evan Klein 19:08.55 Camas 133 142 Adam Bussing 19:09.35 Mountain View 134 143 Andrew White 19:20.30 Century 135 144 Evan Larsson 19:23.00 Archbishop Spalding 136 145 Mitchell Carter 19:35.05 Enterprise 137 146 Andrew Gladhill 19:39.20 Beaverton 138 147 Jacob Wilkins 19:42.35 Shorewood 139 148 Casey Stagner 19:48.65 Centennial 140 149 Brett Jewell 19:56.30 Lexington Christian 141 150 Mitchell Raines 20:29.35 Oregon City 142 151 Henrik Peters 20:40.60 Shorewood 143 152 Gerad Preston 21:04.70 Oregon City 144 153 John Brady 21:19.00 Oregon City 145 154 Joshua Baerg 21:20.95 Oregon City 146
Team Results
Marina 142 Eastlake 162 Tigard 176 Newport-Bellevue 199 Emerald Ridge 208 Flagstaff 214 Centennial 220 Shorewood 231 Enterprise 264 Archbishop Spalding 289 Mountain View 295 Sherwood 305 Camas 315 Aloha 321 Century 330 Lexington Christian 342 Pleasant Valley 348 St George's 371 Juanita 387 Beaverton 405 Richland 491 Oregon City 692
|
Girls 1 Khalia Tidwell 18:27.20 Gresham 1 2 Kellie Foley 18:43.70 Crook County 2 3 Hayley Gregoire 19:12.35 Beaverton 3 4 Tansey Lystad 19:13.70 Juanita 4 5 Erin Johnson 19:15.40 Shorewood 5 6 Kayla Blackford 19:24.05 Camas 6 7 Ericka Hafkenshied 19:31.60 Marina 7 8 Jillian Altizer 19:32.90 Newport-Bellevue 8 9 Stephanie Rasmussen 19:34.25 American Christian 10 Seena Frantz 19:40.95 Ashland 9 11 Catherine Durant 19:42.15 Marina 10 12 Emily Thomas 19:47.40 Camas 11 13 Laura Hollander 19:52.35 Marina 12 14 Jerri Spence 19:54.95 Enterprise 13 15 Kayla Perry 19:56.80 McNary 16 Charlee Linton 20:00.75 Shorewood 14 17 Eliza Vistica 20:01.40 Aloha 15 18 Laurel Burrup 20:03.20 Richland 16 19 Autumn Taniguchi 20:03.75 Marina 17 20 Breanna Winstead 20:04.55 Enterprise 18 21 Emily Albrecht 20:05.20 Newport-Bellevue 19 22 Kayla Heath 20:11.65 Phoenix 20 23 Alisa Poplawski 20:13.70 Newport-Bellevue 21 24 Sara VanDyke 20:14.15 Marina 22 25 Bonnie Gilbery 20:15.95 Juanita 23 26 Desiree Pavon 20:18.40 Marina 24 27 Delanne Bartlett 20:21.85 Enterprise 25 28 Chelsa McDonnell 20:24.80 Klamath Union 26 29 Christine Dollard 20:25.55 Newport-Bellevue 27 30 Carly Wilczynski 20:30.10 Emerald Ridge 28 31 Bethany Rasmussen 20:35.40 American Christian 32 Kate McKinnon 20:39.25 Walnut Grove 34 Devon Geary 20:45.15 Shorewood 29 35 Leslie Foley 20:51.85 Crook County 30 36 Kelly Thurman 21:00.55 Crook County 31 37 Camelia Mayfield 21:00.60 Ashland 32 38 Sarah Hagy 21:04.15 Phoenix 33 39 Brandi Quinn 21:08.25 Gresham 34 40 Melissa Mcrae 21:10.10 Enterprise 35 41 Emily Osborne 21:11.10 Shorewood 36 42 Jocelyn Grindstaff 21:11.15 Richland 37 43 Alex Kiesling 21:11.50 Ashland 38 44 Taryn Blache 21:12.80 Newport-Bellevue 39 45 Hannah Ewing 21:19.15 Ashland 40 46 Ariel Townsend 21:24.90 Richland 41 47 Emily Noland 21:25.55 Richland 42 48 Ashley Armitage 21:33.50 Sherwood 43 49 Mariah Atkin 21:34.95 Pleasant Valley 44 50 Lindsay Wourms 21:37.95 Camas 45 51 Kelsey O'Sullivan 21:38.75 Pleasant Valley 46 52 Emerald Dumas 21:39.35 Gresham 47 53 Kylie Bosch 21:39.80 Richland 48 54 Cara Smurdon 21:40.20 Sherwood 49 55 Erin Carson 21:40.40 Camas 50 56 Shelbey Leimbach 21:41.20 Emerald Ridge 51 57 Ali Petrichko 21:41.90 Shorewood 52 58 Marshall Miller 21:43.35 Ashland 53 59 Mandy Coughanour 21:44.20 Richland 54 60 Hannah Groshong 21:45.70 Oregon City 55 61 Audrey Oleson 21:48.75 Richland 56 62 Lexi Dupasquier 21:49.45 Gresham 57 63 Juanita Tripplett 21:53.85 Crook County 58 64 Austen Reiter 21:57.00 Camas 59 65 Nicole Mee 22:03.30 Klamath Union 60 66 Brittany Herring 22:09.35 Juanita 61 67 Megan Cummings 22:10.50 Klamath Union 62 68 Kaitlyn Harbick 22:11.05 Sherwood 63 69 Alex Blee 22:11.75 Pleasant Valley 64 70 Erin Westfall 22:12.55 Klamath Union 65 71 Kaila Chapman 22:20.85 Aloha 66 72 Kathryn Reynolds 22:21.50 Ashland 67 73 Bryanna Woo 22:27.15 Newport-Bellevue 68 74 Shelly Bohrer 22:30.35 Oregon City 69 75 Kaylynn Oaks 22:31.20 Sherwood 70 76 Kylie Thalhofer 22:31.80 Sherwood 71 77 Kayli Brown 22:32.20 Sherwood 72 78 Melissa Rutherford 22:33.55 Beaverton 73 79 Danielle Seymour 22:37.40 Newport-Bellevue 74 80 Carrie Stafford 22:41.10 Aloha 75 81 Laura Damian 22:41.85 Gresham 76 82 Amanda James 22:42.40 Enterprise 77 83 Lani Pruett 22:46.60 Juanita 78 84 Shannon Doran 22:48.00 Emerald Ridge 79 85 Angela Evans 22:57.45 Shorewood 80 86 Rose Sullivan-Springhetti 23:02.70 Beaverton 81 87 Donielle Lepine 23:03.80 Aloha 82 88 Kelly Mauser 23:04.30 Klamath Union 83 89 Izzy Director 23:09.00 Beaverton 84 90 Hannah Slater 23:10.00 Oregon City 85 91 Holly Fosmark 23:11.75 Emerald Ridge 86 92 Jessica Throolin 23:12.05 Shorewood 87 93 Jackie Premo 23:12.50 Camas 88 94 Taylor Walker 23:17.90 Crook County 89 95 Kristin Oenning 23:18.40 Sherwood 90 96 Natalie Knight 23:19.35 Ashland 92 97 Adrienne Engle 23:19.35 Phoenix 91 98 Jubilee Ward 23:19.50 Phoenix 93 99 Marisa Benson 23:23.15 Gresham 94 100 Blair Howisey 23:25.15 Juanita 95 101 Kelly Coash 23:27.10 Phoenix 96 102 Anna Schneider 23:29.05 Beaverton 97 103 Katie Erlendson 23:35.50 Pleasant Valley 98 104 Ryley Reynolds 23:38.25 Emerald Ridge 99 105 Briana Lantz 23:41.25 Emerald Ridge 100 106 Corrine Todak 23:41.90 Phoenix 101 107 Jordan Roush 23:44.00 Juanita 102 108 Kathyrn Wuchter 23:47.65 Juanita 103 109 Jessica Mull 23:51.40 Aloha 104 110 Alison Martin 23:52.10 Beaverton 105 111 Hailey Bowles 23:58.60 Pleasant Valley 106 112 Taylor Radibaugh 24:16.40 Crook County 107 113 Aubrey Boruck 24:24.80 Beaverton 108 114 LaShae Brewer 24:34.05 Crook County 109 115 Sarah Greear 24:43.30 Gresham 110 116 Cheyenne Walker 24:45.45 Klamath Union 111 117 Larissa Garcia 24:56.50 Oregon City 112 118 Hannah Webber 24:58.40 Emerald Ridge 113 119 Rebekah Kuhl 25:06.70 Oregon City 114 120 Jamie Neavill 25:44.10 Oregon City 115 121 Tiana Cesena 26:30.60 Klamath Union 116
Team Results
Marina 68 Newport-Bellevue 114 Shorewood 136 Enterprise 168 Camas 171 Ashland 172 Richland 184 Crook County 210 Gresham 215 Juanita 261 Sherwood 296 Klamath Union 296 Phoenix 333 Beaverton 338 Aloha 342 Emerald Ridge 343 Pleasant Valley 358 Oregon City 435
More Results at Dyestat.com - Frosh-Soph Races - Junior-Senior Races - Division 2
|